30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ବଲିଉଡକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଧବ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିବା ସାମାନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା କୌଣସି କେକ୍ୱାଲ୍ ନୁହେଁ

Must read

ଶନିବାର ଦିନ ଶିବସେନା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ଏକ ଆଚ୍ଛାଦିତ ଖୋଳତାଡ଼ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆର୍ଥିକ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର (ଆଇଏଫଏସସି) କୁ ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇରେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ କିମ୍ବା ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯିବ ନାହିଁ। ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାରେ, ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପରିଚୟ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ପରଦା ପଛରୁ ଏହା ଏକ ପ୍ରୟାସ | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଆର୍ଥିକ ସେବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ମୁମ୍ବାଇରୁ ବାହାର କରିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ। ମୁମ୍ବାଇ କେବଳ ଆର୍ଥିକ ପୁଞ୍ଜି ନୁହେଁ ବରଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ରାଜଧାନୀ ମଧ୍ୟ ଅଟେ | ଶିଳ୍ପପତି ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସାମାନା କହିଛନ୍ତି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରା କୁର୍ଲା କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦ ନିକଟ ଧୋଲେରାରେ ଏକ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଅର୍ଥ କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁମତି ଦେଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଉଦଭବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଥିବା ମୁମ୍ବାଇରୁ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କିମ୍ବା ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିବାବେଳେ ସେନା ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ଅଭିନେତା ଭାଉଜଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଡ୍ରଗ୍ ଯାଞ୍ଚ ମାମଲାରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସ ଅଭିନେତା ବିବେକ ଓବରୋଇଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ଘରେ ଚଡଉ କରିବା ପରେ ସେନା ସମ୍ପାଦକୀୟ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ କହୁ ନାହୁଁ ଯେ ବିଜେପି ସମର୍ଥକ ବୋଲି ବିବେକ ଓବରୋଇଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ଅଛି। ଡ୍ରଗ୍ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି କେହି ବିଶ୍ବାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, କିଏ କଣ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ। ”

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିକାଶ ବିକାଶ ଆଗାଡି ସରକାରରେ ସେନାର ମିଳିତ ସହଯୋଗୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ଓବରୋଇ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦକ ସନ୍ଦୀପ ସିଙ୍ଗଙ୍କ ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍ କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଦାବି କରିବା ପରେ ଓବରୋଇଙ୍କ ସନ୍ଦର୍ଭ ଦିନକ ପରେ ଆସିଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article