35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ କୋଭିଡ -୧୯ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି

Must read

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଶୁକ୍ରବାର କୋଭିଡ -୧୯ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଘର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ଅଛନ୍ତି। “ମୁଁ କୋଭିଡ୍ -୧୯ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛି। ମୁଁ ଘର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ଅଛି | ଯେଉଁମାନେ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ମୋ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ସେମାନେ ଦୟାକରି ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଅନୁସରଣ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ କହିଛନ୍ତି।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସକାଳ ୮ଟାରେ ଶେଷ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୬୩,୩୭୧ କୋବିଦ-୧୯ ମାମଲା ଏବଂ ୮୯୫ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୭୩,୭୦,୪୬୯ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୧୨,୧୬୧ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ୮,୦୪,୫୨୮ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ୬୪,୫୩,୭୮୦ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏହାର ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କର ସଂଖ୍ୟା ୩.୨୧ ଲକ୍ଷକୁ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ୩୫୦୦ ନୂତନ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଣେକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଦେଶରେ ସର୍ବାଧିକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରୋଗ ସହ ସହର ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି।

ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ୩୮.୮ ନିୟୁତରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ଦ୍ ଦ୍ଵାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ଏବଂ ୧,୦୯୪,୯୪୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ଚାଇନାରେ ପ୍ରଥମ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରଠାରୁ ୨୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଦେଶ ଏବଂ ଅରିଶ ଅଞ୍ଚଚଳରେ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article