30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଭାରତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂଖ୍ୟା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିଛି, ଅକ୍ଟୋବର ୧୫: ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ହ୍ରାସ |

Must read

ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇବା ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁରେ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ଗତ ବାର ଦିନ ଧରି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୦୦୦ ୦, ୦୦୦ରୁ କମ୍ ରହିଛି।ଅଗଷ୍ଟ ୨୫ ଠାରୁ, କିଛି ବ୍ୟତିକ୍ରମକୁ ବାରଣ କରି, ଭାରତ ପ୍ରତିଦିନ ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର କରିଆସୁଛି। ଏହି ଅନେକ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ଵ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁରେ ଭାରତ ସର୍ବାଧିକ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥିଲା।

କିନ୍ତୁ ଗତ ମାସରେ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା, ଅସ୍ପଷ୍ଟ, ଗତ ମାସରେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି, ତେଣୁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି | ବୁଧବାର ଦିନ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ୬୮୦ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି, ଯାହା ଜୁଲାଇ ୨୭ ଠାରୁ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ। ଗତ ତିନି ଦିନ ଧରି ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୮୦୦ ରୁ କମ୍ ରହିଆସିଛି। ଇଣ୍ଡିଆ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସଂଖ୍ୟା ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିଛି, ଅକ୍ଟୋବର ୧୫: ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ହ୍ରାସ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନୁହେଁ, କାରଣ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସହିତ ଜଡିତ | ମୃତ୍ୟୁର ଧାରା ସାଧାରଣତ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ବିଳମ୍ବରେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟାରେ ରହିଥାଏ | ସଂକ୍ରମଣର ହ୍ରାସ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ପ୍ରାୟ ଚାରି ସପ୍ତାହ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ତଥାପି, ଗୁରୁବାର ଦିନ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ତୀବ୍ର ହ୍ରାସ ଟିକେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ, ଯଦିଓ ସ୍ୱାଗତଯୋଗ୍ୟ।

ଗତ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରୁ ପ୍ରାୟ ୧୨,୫୦୦ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇଟି ୧୪ ଦିନର ଅବଧିରେ, ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧୫,୦୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା ​​| ଆମେରିକା ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲ ପରେ ଭାରତରେ ବିଶ୍ cor ରେ ସର୍ବାଧିକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦିନକୁ ପୁଣି ଥରେ ୩୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ବାର ଦିନ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀର ସଂଖ୍ୟା ୩୦୦୦ ରୁ କମ୍ ରହିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ବୁଧବାର ଦିନ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା ​​| କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀର ହ୍ରାସର ଧାରା ଓଲଟା ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା କହିବା ଏତେ ଶୀଘ୍ର।

ଗୋଟିଏ ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠାରେ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ହ୍ରାସ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଛି ତାହା ହେଉଛି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ଦେଶର ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଥିବା ରାଜ୍ୟ | ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ, ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ୧୦,୦୦୦ ସ୍ତରରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪,୦୦୦ ରୁ କମ୍ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ଦିନ, ଏହା ପ୍ରାୟ ୩,୯୦୦ ନୂତନ ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରିଛି, ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜୁଲାଇ ୨୦ ଠାରୁ ସୋମବାର ଦିନ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୪,୦୦୦ ତଳକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଜୁଲାଇରେ ଦିନକୁ ୮% ରୁ ଅଧିକ ହୋଇ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାର ପ୍ରାୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିନକୁ ୦.୬ ପ୍ରତିଶତ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article