33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ: କଂଗ୍ରେସର ଟାଣୁଆ ଯୁବନେତାଙ୍କ ଦଳରେ ଯୋଗଦାନ

Must read

ବାଲେଶ୍ୱର,୧୨ା୧୦:ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁପ୍ରମୁଖ ଦଳମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରଣକୌଶଳ ଜାରି ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦଳରୁଛାମୁଆ ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲକରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ଦଳୀୟନେତାମାନେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନେତୃବର୍ଗଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଆଜି ଆୟୋଜିତ ଏକ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବରେଟାଉନ କଂଗ୍ରେସର ବହୁ ଟାଣୁଆ ଯୁବନେତା ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଦଳରେଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତିପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଜେନାଏହି ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିବାସହିତ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରେ ଯୁବନେତାମାନଙ୍କ ଆଗମନ କେବଳ ବାଲେଶ୍ୱର ସହରାଂଚଳ ନୁହେଁ ବରଂସମଗ୍ର ସଦର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେଡିସଂଗଠନ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇପାରିଛି ବୋଲିସେ କହିଥିଲେ ।

ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓସଦସ୍ୟମାନେ ନୂତନ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହଏକମନ ହୋଇ ସାଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ୟକୁଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଜେନାସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଆଇନ୍ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବିଜେଡିପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ପ୍ରତାପ ଜେନା, ରାଜ୍ୟସଭାସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଦେବ, ପୂର୍ବତନବିଧାୟକ ପ୍ରଭାତ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ବର୍ଷିଆନ ରାଜନେତା ଅରୁଣ ଦେ ପ୍ରମୁଖ ଏହିକାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ଜିଲ୍ଲାସଭାପତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳରକର୍ମୀଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦାନ ଦଳପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସୀର ବିଷୟ ବୋଲିକହିଥିଲେ ।

ନବାଗତଙ୍କ ସକ୍ରିୟ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ଦଳୀୟ ସଂଗଠନକୁ ସୁଦୃଢ଼କରିବ ବୋଲି ସେମାନେ ମତ ପ୍ରକାଶକରିଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ତଥା ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବହୁ ଯୁବକ ଓଯୁବତୀଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେବା ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ରାଜନୀତିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନେତାମାନେ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ସଦର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ଦଳର ସାମ୍ଭାବ୍ୟପ୍ରାର୍ଥିନୀ ସୁବାସିନୀ ଜେନା ଯୋଗଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକକ ଆଦର୍ଶଓ ବିକାଶର ଧାରାରେ ଜନସାଧାରଣ ଅନୁପ୍ରାଣୀତ ହେବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଥିଲେ । ବାଲେଶ୍ୱରର ବିକାଶ ପାଇଁରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନାଙ୍କ ଭଳି ନେତୃତ୍ୱ ପ୍ରତିବିଶ୍ୱାସ ରଖି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳକୁ ଏହିଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟୀ କରିବା ପାଇଁସେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ପୌରପାଳ ଆଲୋକସାହୁ, ବିଜେଡି ଟାଉନ ସଭାପତି ସନତଦାସ, ଯୁବ ବିଜେଡି ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତି ଶୁଭେନ୍ଦୁ ମଙ୍ଗରାଜ ପ୍ରମୁଖ ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇ ନବାଗତ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଅବସରରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ପୂର୍ବତନଟାଉନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୁବ୍ରତ ଦାସ,ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଯୁବନେତା ଶେଖ ଆୟୁବ ଓ ସେମାନଙ୍କ ଶତାଧିକ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ଦଳୀୟ ଉତ୍ତରୀୟ ଓ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ପ୍ରଦାନ ପୂର୍ବକସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ତଥା ଜିଲ୍ଲାସଭାପତି ଶ୍ରୀ ଜେନାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱ ପ୍ରତିଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ ସେବା ବିଜୁ ଜନତାଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ନବାଗତ କର୍ମୀମାନେ ପ୍ରକାଶକରିଥିଲେ । ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନୀଳଗିରି ବିଧାନସଭା ଆସନ ବିଜେଡିପ୍ରାର୍ଥୀ ସନ୍ତୋଷ ଖଟୁଆ, ସାହିରୁଲ ହକ୍,ମନୋଜ ରାଉତ, ସଞ୍ଜୀବ ଦାସ,ବ୍ରଜକିଶୋର ପ୍ରଧାନ, କୁଶାଲ ଚାଟାର୍ଜୀ,ଇନ୍ତେଖ୍ୱାବ ଅଲଲ୍ୀ ଖାନ୍ ପ୍ରମୁଖପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article