30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଡିଇଏଲ୍ଇଡି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ କରାନଯାଉ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୧ା୧୦(ନି.ପ୍ର):ଅଖିଳଭାରତ ଛାତ୍ରସଂଘ ଓ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶାଡି.ଇଏଲ୍.ଇଡି. ଛାତ୍ରସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆଜି ଏ.ଆଇ.ଏସ୍.ଏଫ୍.ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରାଜ୍ୟସଭାପତି ସଂଘମିତ୍ରା ଜେନାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତହୋଇଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କଅଦୂରଦର୍ଶୀ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ପରୀକ୍ଷାପରିଚାଳନା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦୃଢ ଭାବେ ନିନ୍ଦାକରାଯାଇଛି । ଗତକାଲି କେବଳଓଡ଼ିଶାରେ ତିନି ହଜାରରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ କରୋନାଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେଡି.ଇଏଲ୍.ଇଡି. ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଶେଷ ବର୍ଷ ପରୀକ୍ଷା ବିଭିନ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ କରୋନା କରାଳ ଗ୍ରାସରେ ଛାଡ଼ିଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଦାୟିତ୍ୱହୀନ ନିଷ୍ପତ୍ତିବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କର ପରୀକ୍ଷାକେନ୍ଦ୍ର ୧୦୦ ରୁ ୧୫୦ କି.ମି.ଦୂରତାରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଓ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଯାତାୟତ ଓପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ୧୫ଦିନ ରହଣି, ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କ କରୋନାଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାରଚିନ୍ତା ନ କରି ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି,ଏହା ଅନେକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଜୀବନହାନୀଆଶଙ୍କାକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ବି.ଇଡି. ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କରୋନାସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଅନଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଡି.ଇଏଲ୍.ଇଡି.

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା ଅଫ୍ଲାଇନ୍ରେକରାଯିବା ସରକାରଙ୍କ କରୋନା ମହାମାରୀସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଯୋଜନା ନୁହେଁତ ? ଏହିନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ୧୩ ହଜାର୫ଶହରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱର୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପପରୀକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାନଗଲେ ୧୨ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏହି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ନବୀନ ନିବାସଘେରାଓ କରିବା ପାଇଁ ଏ.ଆଇ.ଏସ୍.ଏଫ୍ଏବଂ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଡି.ଇଏଲ୍.ଇଡି.ଛାତ୍ରସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଚେତାବନୀଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ସମ୍ପର୍କରେଡି.ଇଏଲ୍.ଇଡି. ସଂସ୍ଥା ଓ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗଅବିଳମ୍ବେ ଛାତ୍ର ସମାଜ ହିତରେ ନିଷ୍ପତ୍ତିକରି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କର ଜୀବନ ସୁରକ୍ଷାକୁଅଗ୍ରାଧିକାର ଦେବେବୋଲି ଆଶାପୋଷଣ କରାଯାଇଛି ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article