29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ଆଇସିସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ କୋଭିଡ -19 ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶାକୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରେ |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର: COVID-19 ବିସ୍ଫୋରଣ ବିରୋଧରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଷଣା କରିଛି।
ବ୍ୟାଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (ବିଏମସି) କୁ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ COVID-19 ପରୀକ୍ଷଣ ଯାନ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛି ଯାହା ବିଏମସିରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଶୀଘ୍ର ସ୍ ab ାବ୍ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |

ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ 30 ଟି ତିନି ଚକିଆ ଯାନ ଯୋଗାଇ ଦେଇଛି ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ଚଳପ୍ରଚଳକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସଶକ୍ତିକରଣ ବିଭାଗ (SSEPD) ଦ୍ୱାରା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର ଭଳି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଉପକରଣକୁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ 150 ରୁ ଅଧିକ ବ୍ଲକ୍ ଏବଂ ସହରୀ ଲୋକାଲ୍ ବଡି (ULBs) ର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛି।

ଏଥିସହ, ନାଗରିକ ତଥା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ 100 ଯୋଗାଯୋଗହୀନ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର ଡିସପେନସର୍ ସ୍ଥାପନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି।

ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ପ୍ରଡୋଶ ରାଉଟ୍, ଜୋନାଲ ହେଡ୍ – ଖୁଚୁରା, ଓଡିଶା ଏବଂ ଛତିଶଗଡ, ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି, “COVID-19 ବିସ୍ଫୋରଣ ବିରୋଧରେ ଆମେ ଓଡିଶାର ନାଗରିକ ତଥା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ। ଏହି ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ, ଆମେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲ fight ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଉପକରଣ ଯୋଗାଇଥିଲୁ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମମାନଙ୍କୁ ମୋବିଲିଟି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲୁ |

ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ମାଧ୍ୟମରେ, ଆମେ ଏହି ଆହ୍ of ାନର ଅଗ୍ରଭାଗରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବୀରତ୍ୱର ପ୍ରୟାସକୁ ନମସ୍କାର କରୁଛୁ | ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଓଡିଶା ଏହି ଯୁଦ୍ଧରେ ଜିତିବ ଏବଂ ବିଜୟୀ ହେବ। ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article