30.1 C
Bhubaneswar
Sunday, July 25, 2021

ଓଡିଶା ଟିଭି ବିଜେଡି ସାଂସଦଙ୍କଠାରୁ ଚେତାବନୀ ପାଇଛି।

Must read

  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ତାଙ୍କ ଉପରେ “ନିୟମିତ ଏବଂ ଉନ୍ମୁକ୍ତ ଖଣ୍ଡ” ଚଳାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେତୁ ବିଜେଡି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓଡ଼ିଶା ଟେଲିଭିଜନ ନେଟୱାର୍କକୁ ଭୟଙ୍କର ପରିଣାମ ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଜେଡିର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ତଥା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧୀ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସମୟରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଶ୍ଳେଷକ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟର ମିତ୍ରଙ୍କ ସହ କ’ଣ ଘଟିଛି ତାହା ମନେ ରଖିବାକୁ ଓଡିଶା ଟିଭିକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।
  • ନ୍ୟୁଜ୍ ନେଟୱାର୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ଧମକ ଦେଇ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, “OTV ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକତାର ଆଦର୍ଶକୁ ସାମ୍ନା କରିଛି। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ମୋ ଉପରେ ନିୟମିତ ଏବଂ ଉନ୍ମୁକ୍ତ ଖଣ୍ଡଗୁଡିକ ଚଳାଇ, OTV କେବଳ ବି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମଇଳା ରାଜନୀତିକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କେବଳ ପ୍ରଚାର ଚ୍ୟାନେଲରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି | ସେମାନଙ୍କୁ ଆଇନଗତ ଉପାୟରେ କ୍ଲିନର୍ସଙ୍କ ନିକଟକୁ ନିଆଯାଇଛି। ”
  • ଶ୍ରୀମତୀ ଜାଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଓଟିଭି ଅଭିଯୋଗ କରି ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭୁଲ୍ ଥିବା ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁଭାଭ ମହାନ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ଆଇନର ଧାରା 499 ଏବଂ 500 ଅନୁଯାୟୀ ଆଇନଗତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଭୁଲ ପାଇଁ ଚ୍ୟାନେଲ ଉତ୍ତର ” ସେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇନଥିବା କ୍ଲିପ୍ ପ୍ରସାରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ କ୍ରସଫାୟାରରେ ପକାଇବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।
  • ଯାହାକୁ କେବଳ ବିପଦ ଭାବରେ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଇପାରେ, ସେ OTV କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇନଥିବା ପ୍ରଚାର ଚଳାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ମାଷ୍ଟରଙ୍କ ନକଲକୁ ଅନୁକରଣ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା, କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର – ଏହା ଅଡୁଆ ଅଟେ | ଯଦି ଆପଣ ଓଡିଆ ସହିତ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ କ’ଣ ହେବ ତାହାର ଏକ ସୂଚକ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆମର କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିବା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତୁ | ”
  • ‘ବନ୍ଧୁ’ ଅନୁଭାଭ ମହାନ୍ତି ଯେଉଁ ବିଷୟରେ କହୁଥିଲେ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟର ମିତ୍ର ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଶ୍ଳେଷକ 23 ଅକ୍ଟୋବର 2018 ରେ କୋନାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଏବଂ ଓଡିଶା ଉପରେ ତାଙ୍କର ଅପମାନଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଭିଜିତ ଆୟର ମିତ୍ର ତାଙ୍କ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଓଡିଆଙ୍କ ଗର୍ବକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସପ୍ତାହେ ଧରି ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ 40 ଦିନ କାରାଗାରରେ ରହିବାକୁ ଦିଆଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଶେଷରେ, 4 ଡିସେମ୍ବର 2018 ରେ ଓଡିଶା ସରକାର ତାଙ୍କ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ

OTV ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ ଧମକକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ସାଂସଦ ଅଭିଜିତ୍ ଆୟର ମିତ୍ରଙ୍କ ମାମଲାକୁ ଆହ୍ .ାନ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ଏବଂ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମର କଭରେଜକୁ ସେନ୍ସର କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article