29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ପଣ୍ଡିତ ଜସରାଜଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି

Must read

ପଣ୍ଡିତ ଜସରାଜଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି

ଭାରତୀୟ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ପଣ୍ଡିତ ଜସରାଜ ସୋମବାର 90 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆମେରିକାରେ ଦେହାନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ମ୍ୟୁଜିକ୍ ମାଷ୍ଟ୍ରୋ ହୃଦ୍‌ଘାତ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ପଣ୍ଡିତ ଜସରାଜଙ୍କ ସହ ଚିତ୍ର ବାଣ୍ଟି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ପଣ୍ଡିତ ଜସରାଜ ଜୀଙ୍କର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଭାରତୀୟ ସାଂସ୍କୃତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଗଭୀର ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ଛାଡିଛି। କେବଳ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ନୁହେଁ, ସେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅତୁଳନୀୟ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଚିହ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ସମବେଦନା |

“ପଣ୍ଡିତ ଜସରାଜ ଜୀଙ୍କର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଭାରତୀୟ ସାଂସ୍କୃତିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଗଭୀର ଶୂନ୍ୟସ୍ଥାନ ଛାଡିଛି। କେବଳ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ନୁହେଁ, ସେ ଅନ୍ୟ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅତୁଳନୀୟ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପରିବାର ତଥା ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ସମବେଦନା। ଓମ୍ ଶାନ୍ତି।” ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article