ବ୍ରଜରାଜନଗର ବାଇପୋଲ ରେ ହଟିଲେ ଆଲାକା ।

ସୋମବାର ଓଡିଶାରେ ଶାସକ ବିଜେଡି ମୃତ ବିଧାୟକ କିଶୋର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆଲାକା ଙ୍କୁ ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାର ବ୍ରଜରାଜନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନକୁ ବାଇପୋଲ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା। ୨୦୧୯ ରେ ବିଜେପିର ରାଧାରାଣୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ୧୧,୬୩୪ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ମହାନ୍ତି ୨୦୧୯ ରେ ଏହି ଆସନ ଜିତିଥିଲେ।

ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ଏକ ବିଭାଗ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ.କେ ଦାସଙ୍କ ଦୀପାଲିଙ୍କ ଝିଅ ପାଇଁ ମୂଳୋତ୍ପାଟନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶୀର୍ଷ ପିତ୍ତଳ ଆଲାକାଙ୍କୁ ଏହି ଆସନରୁ ବାଛିଥିଲେ। ରାଜନୈତିକ ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବସିଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଗୋଟିଏ ଆସନ ଖାଲି କରି ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି।

ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ପୁଣି ଥରେ ଆସନରୁ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ରଖିନାହିଁ। କଂଗ୍ରେସର ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବାଚସ୍ପତି କିଶୋର ପଟେଲଙ୍କ ଉପରେ ଦଳ ଶୂନ୍ୟ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ବ୍ରଜଜନଗର ବିଧାନସଭା ବିଭାଗକୁ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖ ସକାଳ ୭ ଟାରୁ ୬ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଜୁନ୍ ରେ ଭୋଟ୍ ଗଣାଯିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.