ସେଣ୍ଟର୍ କୋଡ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଉପରେ ବୋର୍ଡର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (ସିବିଏସ୍ଇ) କୁ ସୂଚନା ଦେଇ ଆଜିଠାରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦଶମ କିମ୍ବା ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ନିଜକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିଛନ୍ତି। ଟର୍ମ-୨ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ, ସିବିଏସ୍ଇ କ୍ଲାସ୍ ୧୦ ଉତ୍ତରସିଟ୍ରେ ସେଣ୍ଟର୍ କୋଡ୍ ଭରିବା ଫର୍ମାଟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି, ସୋମବାର ଦିନ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ସରକାରୀ ସର୍କୁଲାର ଅନୁଯାୟୀ, ସିବିଏସ୍ଇ ପୂର୍ବ ଫର୍ମାଟ୍ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୬ ନମ୍ବର ସଂଖ୍ୟା କେନ୍ଦ୍ର ସଂଖ୍ୟା ଜାରି କରିଛି |

୫ସାଂଖ୍ୟିକ ସଂଖ୍ୟାଗୁଡ଼ିକର | ପାଟନା, ପ୍ରାର୍ଥନା, ତ୍ରିଭାନ୍ଦ୍ରମ, ଗୁଆହାଟି, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇର ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧୀନରେ ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର କିଛି ଉତ୍ତର ପୁସ୍ତକ ଉତ୍ତର ବହିର ଟାଇଟଲ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ କେବଳ ୫ ଟି ସାଂଖ୍ୟିକ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି | ସର୍କୁଲାରରେ, ସିବିଏସ୍ଇ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଟାଇଟଲ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ କେବଳ ପାଞ୍ଚ ଅଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ଥିବା ଉତ୍ତରପତ୍ରରେ ସେଣ୍ଟର୍ କୋଡ୍ ଦାଖଲ କରିବାର ସଠିକ୍ ପଦ୍ଧତି ବିଷୟରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ କରିବାକୁ କହିଛି |

ସିବିଏସ୍ଇ ସଂପୃକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରିଛି ଯେ ଯଦି ସେମାନଙ୍କ କୋଠରୀରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଉତ୍ତର ପୁସ୍ତକଗୁଡ଼ିକର ଟାଇଟଲ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ କେବଳ ୫ ଟି ସାଂଖ୍ୟିକ ସଂଖ୍ୟା ଥାଏ ତେବେ ସେଣ୍ଟର୍ ନମ୍ବରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସଠିକ୍ ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଇନଭିଜିଲେସନ୍ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦିଅନ୍ତୁ | ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତର ପୁସ୍ତକଗୁଡ଼ିକର ଟାଇଟଲ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ କେବଳ ସାଂଖ୍ୟିକ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସ୍ଥାନ ଥିବା ଉତ୍ତର ପୁସ୍ତକଗୁଡ଼ିକରେ ସେଣ୍ଟର୍ କୋଡ୍ ପୂରଣ କରିବାର ସଠିକ୍ ପଦ୍ଧତି ବିଷୟରେ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ କରିବେ | ସର୍କୁଲାର୍ ଯୋଡିଛି, ଇନ୍ଭିଜିଲେଟରମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଉତ୍ତର ପୁସ୍ତକରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ପରୀକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ର କୋଡ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ |

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.