ସୁଭାଷ ଦେଶାଇ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିଣ୍ଡିଆ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଶିଳ୍ପ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଭାଷ ଦେଶାଇ କେନ୍ଦ୍ର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିଣ୍ଡିଆଙ୍କୁ ଭେଟି ଛତ୍ରପତି ସମ୍ୱାଜୀଙ୍କ ପରେ ଔ ରଙ୍ଗାବାଦ ବିମାନ ବନ୍ଦରର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ମାର୍ଚ୍ଚ୨୦୨୦ ରେସରକାର ଔରଙ୍ଗାବାଦ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଛତ୍ରପତି ସମ୍ୱାଜୀ ମହାରାଜ ବିମାନବନ୍ଦର ନାମରେ ନାମିତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ସଫା କରିଥିଲେ। ତଥାପି, ଏହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଆଗକୁ ଯାଇନାହିଁ |

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକର କୌଣସି ଆଦର୍ଶ କିମ୍ବା କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ନାହିଁ”, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଦଳର ସହଯୋଗୀ ଉଭୟ ଶିବସେନା ଏବଂ ଏନସିପିର ନେତାମାନେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜ ଦଳର ପୁନର୍ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍।

ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଉଦୟପୁରରେ ଦଳର ଚିଣ୍ଟନ ଶିବୀର ଶେଷ ଦିନରେ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜିବନରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି

ଯେ ଏକ ତଳକୁ ଖସିବା ଗାଡି ତଥା “ବିଫଳ” ବିରୋଧୀଦଳର ନେତାଙ୍କୁ ବ୍ରେକ୍ ଲଗାଇବା କଷ୍ଟକର ଏବଂ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ। ଫାଦନାଭିସ୍ କହିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଏହା କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ବିକା ମସଜିଦ ଗଠନ ସହିତ ତୁଳନା କରିଥିଲେ, ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ବିଶ୍ରାମ ନେବେ ନାହିଁ।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.