ରୁଦ୍ର ଡି ପାଟିଲ ପଡିଲେ ସିବିଆଇ ହାତରେ !

କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ ବିଭାଗ (ସିଆଇଡି) ପୋଲିସ୍ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନିଯୁକ୍ତି ଦୁର୍ନୀତିର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରୁଦ୍ରାଗୋଡା ଡି ପାଟିଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କାଲାବୁରାଗୀରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆଣିଥିଲା। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏହା କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କିମ୍ବା ପୁନ ନିର୍ମାଣ ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭାରାଜ ବମ୍ମାଇ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ହିଁ ସେ ଏହା ଜାଣିବେ।

ପାର୍ଟି ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ହିଁ ମୁଁ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣିବି ବୋଲି ବମ୍ମାଇ ଏଥର କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କିମ୍ବା ପୁନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ କି ବୋଲି ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ବମ୍ମାଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। କ୍ୟାବିନେଟରେ ନୂତନ ଚେହେରାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ କି ନାହିଁ ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘୋଷଣା କେବେ ଜଣାପଡିବ। ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଜେପି ସଭାପତି ନାଲିନ କୁମାର କେଟେଲ ବିରୋଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ ଦଙ୍ଗାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ସହ ଅରାଜକତା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଏବଂ ଦଙ୍ଗାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସେ ଦୃଢ ଆଇନ ତଥା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ, ଏହା ପଛରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିବା ସହିତ। ରାଜ୍ୟରେ ଶାସକ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ, ତିନି ଦଳରେ ନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଭ୍ରମଣର ଅଂଶବିଶେଷ ଭାବେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ସହିତ ବିଜେପିକୁ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published.