ରାଜସ୍ଥାନର ଭିଲୱାରାରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା

ରାଜସ୍ଥାନର ଭିଲୱାରା ସହରରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ଗତକାଲି ରାତିରେ ସହରର ସାନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟର ଆଶିଷ ମୋଦୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଖାଦ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଅତି କମରେ ଦୁଇଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ବାଇକ୍ରେ ମଧ୍ୟ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା।

ଆମେ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ହିଂସାର ଘଟଣା କି ନୁହେଁ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ଗତ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ରାଜସ୍ଥାନ ସମେତ ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ଧାର୍ମିକ ସଂଘର୍ଷର ଅନେକ ଘଟଣା ଘଟିଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଯୋଧପୁରରେ ଇଦ୍‌ରେ ସଂଘର୍ଷ ଘଟିଥିଲା, ଏହା ପରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଜିଲ୍ଲାରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରିବା ସହ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ।

ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସହରର ଅନେକ ଅଂଶ କର୍ଫ୍ୟୁ ଅଧୀନରେ ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ଅବରୋଧ ରହିଥିଲା ​​ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଯୋଧପୁରରେ ଇଦ୍ ହିଂସା ଘଟଣାରେ ରାଜସ୍ଥାନ ପୋଲିସ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ହିଂସା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ବିଜେପିକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ମାସରେ, ରାଜସ୍ଥାନର କୌରଲି ଜିଲ୍ଲାରେ ଧାର୍ମିକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗିବା ଘଟଣା ପରେ ଅପରାଧିକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସଂହିତା ର ଧାରା ୧୪୪ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସଂଘର୍ଷରେ ୩୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.