ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅରାଗା ଜାନେନ୍ଦ୍ର ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ବିବାଦୀୟ ବିରୋଧୀ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ କରିବାକୁ ବିଜେପି ସରକାର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଗ୍ରହଣ କରିବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅରାଗା ଜାନେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମାଜରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇନ କୌଣସି ଧର୍ମର ବିରୋଧୀ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ବଳ ଦ୍ଵାରା କିମ୍ବା ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇବା ଦ୍ଵାରା ଧାର୍ମିକ ରୂପାନ୍ତର ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ।

ଥୋମାସ୍ କପ୍ ଜିତିଥିବା ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ସଟଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭାରାଜ ବମ୍ମାଇ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଯୁବ ସଶକ୍ତିକରଣ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ‘ମିନି-ଅଲିମ୍ପିକ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ମିଟ୍ -୨୦୨୨’ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ବୁଲେଟିନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟରେ ୯୮ ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସହରୀ ଜିଲ୍ଲା ୯୮ ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାର ୮୯ ଟି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଏହା ସହିତ, କୋଭିଡ୍ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୩୯,୪୯.୭୭୩ କୁ ଛୁଇଁଛି | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଫ୍ଲକ୍ସ ଅବସ୍ଥାରେ, ୟୁରୋପରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବମ୍ମାଇ |

ଆଗାମୀ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଦ୍ରୁତ ରାଜନୈତିକ ବିକାଶ ଘଟିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଡାଭୋସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ଫୋରମ୍ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭାରାଜ ବୋମାଇ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ୟୁରୋପରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଗସ୍ତରେ ସ୍ଥିର ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ବମ୍ମାଇ ପୂର୍ବରୁ ମେ ୧୮ ରୁ ୨୬ ମଧ୍ୟରେ ଲଣ୍ଡନ ଏବଂ ଡାଭୋସ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ଲଣ୍ଡାୟତ ସାଧୁ ବାସଭାନ୍ନାଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ବମ୍ମାଇ ଡାଭୋସର କିଛି ଅଂଶରେ ସ୍ଥିର ହୋଇ ନାହିଁ।

ରାଜ୍ୟର ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନିଶ୍ଚିତତା ହେତୁ ମେ ୨୨-୨୬ ରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। “ମୁଁ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି (ଡାଭୋସ୍ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ) |

ଡାଭୋସ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ମୁଁ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଦୁଇଜଣ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ତେଣୁ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ବୋଲି ବମ୍ମାଇ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି।

“ତଥାପି, ଯେହେତୁ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିଛି – ବିଧାନ ପରିଷଦ ଏବଂ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରି – ମୁଁ କେତେ ଦିନ ଦୂରରେ ରହିବି ଏବଂ କେତେବେଳେ ଯିବି ତାହା ସ୍ଥିର ହେବ।”

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.