ମହୁଆ ମୋତ୍ରା ଭବ ପରମାଣୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ

ବୁଧବାର ଦିନ ତ୍ରିନାମୁଲ ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ମହୁଆ ମୋତ୍ରା ଭବ ପରମାଣୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ରର ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ବାରାଣାସୀର ଜିଆନଭାପି ମସଜିଦ ଉପରେ ଚାଲିଥିବା ଧାଡିରେ ଏକ ସ୍ୱାଇପ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଟ୍ୱିଟ୍ ପରେ ତ୍ରିନାଥ ନେତା ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ; ସେହିଭଳି ଏକ ହ୍ ଟସ୍ ଆପ୍ ଫରୱାର୍ଡ ରାଉଣ୍ଡ୍ କରୁଥିଲା | ମହୋତ୍ସବ ମୋଇଟ୍ରା, ତାଙ୍କ ପାର୍ଟିରୁ ପ୍ରଥମ ନୁହେଁ, ଭବା ପରମାଣୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ରର ସଂରଚନାକୁ ଚାଲୁଥିବା କାହାଣୀକୁ ଆଣିଛି |

ତ୍ରିନାମୁଲ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ଜବାହର ସିର୍କର ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭବଙ୍କ ପରମାଣୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ର ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରାଏକ ବୃହତ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯିବ!

ଟୁଇଟରରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ମହୁଆ ମୋତ୍ରା ବିଜେପିର ଜଣେ ସମାଲୋଚକ। ବୁଧବାର ଦିନ ସେ ଭାରତର ଅର୍ଥନୀତିକୁ ପରିହାସ କରୁଥିବା ଏକ ଚିତ୍ର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଅର୍ଥନୀତି ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାବେଳେ ସରକାର କେବଳ ଖୋଳୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଭବ ପରମାଣୁ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ଏକ ଶିବଲିଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ତୁଳନା ତ୍ରିନାଥ ସାଂସଦଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘା ତ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ଅନେକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ନୁହେଁ ବରଂ ସମସ୍ତ ପରମାଣୁ ପରମାଣୁ ଶିବଲିଙ୍ଗସ୍ ଭଳି ଦେଖାଯାଏ କାରଣ ଆକୃତିର ବୃହତ ଶକ୍ତି ଧାରଣ କରିପାରେ |

ଜଷ୍ଟିସ୍ ଡି ଚନ୍ଦ୍ରଚୁଦ୍ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ୍ ପିଏସ୍ ନରସିଂହଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଏକ ବେଞ୍ଚ ବାରାଣାସୀ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଜିଆନଭାପି ମସଜିଦର ସର୍ଭେକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରୁଥିବା ଏକ ପିଟିସନର ଶୁଣାଣି କରିବେ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନକୁ ସର୍ଭେରେ ‘ଶିବଲିଙ୍ଗ’ ସ୍ଥାନ ମିଳୁଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ସିଲ୍ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମସଜିଦରେ ନମାଜ ପାଠ କରିବା ବନ୍ଦ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଯେ ଇତିହାସରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଶିଭଲିଙ୍ଗ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ବାସକୁ ଏପରି ଅପମାନିତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଛି | ଦୁଖର ବିଷୟ, ଏହା ଶିକ୍ଷିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥାଏ ଯାହାର ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଶିବଙ୍କ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିବେକ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିକ୍ଷିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶିବଲିଙ୍ଗ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ୱାସକୁ ଏପରି ଉପହାସ କରିବା ଦୁଖଦାୟକ।

ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ମହୁଆ ମୋିତ୍ରଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଏକ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଭାବୁ ନାହିଁ ଯେ ଇତିହାସରେ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ ବିଶ୍ଵାସକୁ ଅପମାନିତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଦେଖାଯାଇଛି।

ଦୂଖର ବିଷୟ ଏହା ଶିକ୍ଷିତ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରାଯାଇଛି। ଯାହାର ପୂର୍ବପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଶିବଙ୍କ ଘରେ ଆଶ୍ରୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା,

Leave a Reply

Your email address will not be published.