ବ୍ରଜରାଜନଗର ପ୍ରଚାରରେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ

ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ପାଞ୍ଚଜଣ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ୪୦ ତାରକା ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେଉଁମାନେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ। ଓଡିଶା ବିଜେପି ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ଵାରା ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ତାଲିକାରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ରହିଛି –

ପୀୟୁଷ ଗୋଏଲ, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପ୍ରଲହଦ ଯୋଶୀ, ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଏବଂ ବିସେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ। ଏହି ତାଲିକାରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ନେତାମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଓଡିଶା ବିଜେପି ସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଡି ପୁରଣ୍ଡେଶ୍ୱରୀ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପ-ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସାଂସଦ ଆପରାଜିତା ସାରଙ୍ଗୀ, ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ସାରଙ୍ଗୀ, ସାଂସଦ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ ଏବଂ ଛତିଶଗଡର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରମଣ ସିଂ।

ସାଫ୍ରନ୍ ପାର୍ଟି ଏହାର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରାଧାରାଣୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ବ୍ରଜରାଜନଗର ବିଧାନସଭା ବିଭାଗକୁ ମେ ୩୧ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମତଦାନ ପାଇଁ ଫିଲ୍ଡ କରିଛି। ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପଣ୍ଡା ଏହି ଆସନ ଜିତିଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଶାସକ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପୂର୍ବତନ ବ୍ରଜଜନଗର ବିଧାୟକ କିଶୋର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଆଲାକା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭେଟେରାନ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି କିଶୋର ପଟେଲଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିଛନ୍ତି।

ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ ଏବଂ ଯୁବ ନେତା କାନହାଇୟା କୁମାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ଯୋଜନା କରିଥିଲା। ଶାସକ ବିଜେଡି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରଚାରକ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ। ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ନାମାଙ୍କନ ପ୍ରତ୍ୟାହାରର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ମଇ ୧୭|

ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଜୁନ୍ ୩ ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ସମୁଦାୟ ୨,୧୪,୨୬୧ ଭୋଟର ବ୍ରଜଜନଗର ବାଇପୋଲରେ ସେମାନଙ୍କର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ବାଇପୋଲ ପାଇଁ ୨୭୯ ମତଦାନ ବୁଥ ରହିବ | ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର 30 ରେ ବିଜେଡିର ବ୍ରଜରାଜନଗର ବିଧାୟକ କିଶୋର କୁମାର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ଏହି ନିର୍ବାଚନର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.