ବାସଭାରାଜ ବମ୍ମାଇ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି

ଥୋମାସ୍ କପ୍ ଜିତିଥିବା ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ସଟଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭାରାଜ ବମ୍ମାଇ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ନଗଦ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଯୁବ ସଶକ୍ତିକରଣ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ‘ମିନି-ଅଲିମ୍ପିକ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ମିଟ୍ -୨୦୨୨’ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ବୁଲେଟିନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟରେ ୯୮ ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସହରୀ ଜିଲ୍ଲା ୯୮ ଟି ନୂଆ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାର ୮୯ ଟି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଏହା ସହିତ, କୋଭିଡ୍ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୩୯,୪୯,୭୭୩ କୁ ଛୁଇଁଛି |

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ନାଭାନିରମାନ ପାର୍ଟି (ବିଏନପି) ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ବ୍ରୁହାଟ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ମହାନଗର ପାଲିକେ (ବିବିଏମପି) ର ସମସ୍ତ ୧୯୮ ୱାର୍ଡରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି।

ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିର୍ବାଚନ କରିବାକୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତା ୧୦ତାରିଖରେ ବିଏନପି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଫ୍ଲକ୍ସ ଅବସ୍ଥାରେ, ୟୁରୋପରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବମ୍ମାଇ |

ଆଗାମୀ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଦ୍ରୁତ ରାଜନୈତିକ ବିକାଶ ଘଟିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଡାଭୋସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ଫୋରମ୍ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାସଭାରାଜ ବୋମାଇ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ୟୁରୋପରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଗସ୍ତରେ ସ୍ଥିର ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ବମ୍ମାଇ ପୂର୍ବରୁ ମେ ୧୮ ରୁ ୨୬ ମଧ୍ୟରେ ଲଣ୍ଡନ ଏବଂ ଡାଭୋସ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଯୋଜନା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ଲଣ୍ଡାୟତ ସାଧୁ ବାସଭାନ୍ନାଙ୍କ ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚନ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ବମ୍ମାଇ ଡାଭୋସର କିଛି ଅଂଶରେ ସ୍ଥିର ହୋଇ ନାହିଁ। ରାଜ୍ୟର ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନିଶ୍ଚିତତା ହେତୁ ମେ ୨୨-୨୬ ରୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

“ମୁଁ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି (ଡାଭୋସ୍ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ) | ଡାଭୋସ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ମୁଁ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଦୁଇଜଣ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ତେଣୁ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ବୋଲି ବମ୍ମାଇ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି।

“ତଥାପି, ଯେହେତୁ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିଛି – ବିଧାନ ପରିଷଦ ଏବଂ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରି – ମୁଁ କେତେ ଦିନ ଦୂରରେ ରହିବି ଏବଂ କେତେବେଳେ ଯିବି ତାହା ସ୍ଥିର ହେବ।”

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.