ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ ତାଙ୍କ ସରକାର ଏକ ବର୍ଷ ପୂରଣ ହୋଇଛି

ତାମିଲନାଡୁର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନ ଶନିବାର ସକାଳେ ତାଙ୍କ ସରକାର ଏକ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ସହ ଚେନ୍ନାଇରେ ରଥଯାତ୍ରା ଉପଭୋଗ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସାଧାରଣ ବସରେ ଚଢିଥିଲେ। ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହ ଆଧାର ଛୁଇଁବା ପାଇଁ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ୬୯ ବର୍ଷୀୟ ନେତା ତାଙ୍କର ଉତ୍ସାହ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ନ୍ୟୁଜ୍ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ଭିଜୁଆଲ୍ ଗୁଡିକ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଭ୍ରମଣ କରୁଥିବା ଦେଖାଇଲା |

ସେ ବସର ସ୍ଥିତି ଉପରେ ସର୍ଭେ କରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଶାସନ କରିବାର ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ମାରିନା ବିଚ୍ ସ୍ମାରକୀରେ ତାଙ୍କ ପିତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରୁଣାନିଧି ଏବଂ ଡିଏମକେ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସିଏନ୍ ଆନ୍ନାଡୁରାଇଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ୨୩୪ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଡିଏମକେ-କଂଗ୍ରେସ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଡିଏମକେ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ଷମତାରେ ନଥିଲା।

ଫେବୃଆରୀରେ, ଶାସକ ଦଳ ସହରାଞ୍ଚଳର ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲରେ ଏକ ବୃହତ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ବାହୁବଳୀରେ ଆଉ ଏକ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲା। ତିନି ପ୍ରକାରର ସହରାଞ୍ଚଳ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂସ୍ଥା – ନିଗମ, ପୌରସଂସ୍ଥା ଏବଂ ଟାଉନ୍ ପଞ୍ଚାୟତ – ଏହି ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ମତଦାନକୁ ଯାଇଥିଲେ |

ଡିଏମକେ କର୍ପୋରେସନ୍ ଆସନର ୬୯.୩%, ପୌରସଂସ୍ଥାର ୬୧% ଏବଂ ଟାଉନ୍ ପଞ୍ଚାୟତ ସିଟ୍ ୫୭.୬% ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି | ସେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦିନଠାରୁ ଷ୍ଟାଲିନ ଅସାଧାରଣ ଉପାୟରେ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ଗତ ବର୍ଷ ସେ ଏକ ସାଇକେଲ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ ଏକ କପ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଚା ’ପାଇଁ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ | ଅନ୍ୟ ଏକ ଘଟଣାରେ, ସେ ତାଙ୍କ କାରକୁ ଅଟକାଇ କୋଭିଡ ସର୍ଜ ମଧ୍ୟରେ ମାସ୍କ ବଣ୍ଟନ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.