ଟୀକା ଡୋଜ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ ପରେ ଘଟିଥିବା କୋଭିଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମୃତ୍ୟୁର କ୍ଷତିପୂରଣ ୯୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦାଖଲ କରାଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟସୀମା ପୂର୍ବରୁ ଘଟିଥିବା ସମାନ ମୃତ୍ୟୁହାର ପାଇଁ ଏହା ୬୦ ଦିନ ଅଟେ। ସରକାରଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ କୋଭିଡ କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଛଅ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ପାଇଁ, ୫୦.୦୦୦ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ: ମିଥ୍ୟା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି ପାଇଁ ଜେଲ୍ |

# ଶିଶୁ ଟିକା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ “ଯୋଗ୍ୟ ଶିଶୁ” କୁ ଟିକା ଦେବା ଏକ ପ୍ରାଥମିକତା ହେବା ଉଚିତ୍। ପିଲାମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ ଭ୍ୟାକ୍ସ ପରିଚାଳନାକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବାକୁ ଅବ୍ହାନ କରିଛନ୍ତି | ଦୈନିକ ଟଲି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୩,୩୦୩ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ଏବଂ ୩୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର କରିଛି। କୋଭିଡ୍ -୧୯: ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୭ ରେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟୀକାକରଣ ଜାବ୍ ନିଅନ୍ତୁ | ମାସ୍କ ଫେରି ଆସିଛି: ଦେଶର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ଗ୍ରାଫକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେରଳ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ଆଦେଶ ଫେରାଇ ଆଣିଛି |

ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଏକ ଜରିମାନା ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯିବ, ଯଦିଓ ଏକ ସରକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ୱାଣ୍ଟମକୁ ସୂଚିତ କରିନାହିଁ | କେରଳ ସରକାର ମାସ୍କ ମାଣ୍ଡେଟ୍ ଫେରାଇ ଆଣିଛନ୍ତି | ମାସ୍କ ଆଦେଶ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜେଶ ଟୋପେ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ବେଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଜନଗହଳି ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବେ। କୋବିଡ-୧୯: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା | ଚୀନ୍‌ର ପରୀକ୍ଷଣ ପ୍ରଭାବ: ଅଶୋଧିତ ତୈଳ ଫ୍ୟୁଚର ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିଶ୍ଵର ବିନିମୟରେ କମ୍ କାରବାର କରିଛି ଏବଂ ଚାଇନାରେ କୋଭିଡ୍ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି (ଶକ୍ତି ଦ୍ରବ୍ୟର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଉପଭୋକ୍ତା) ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.