ଜୁନ୍ ୨୦୨୨ ରେ ଭାରତ ରେ ନୂତନ କାର୍ ଲଞ୍ଚ

ଆସନ୍ତା ମାସ ପାଇଁ ଅନେକ ନୂତନ କାର୍ ଲଞ୍ଚ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି | ଏହାର କିଛି ଘୋଷଣା ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା ବିଚାରାଧୀନ ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନେ ଫେସେଲିଫ୍ଟ ମଡେଲ ଭାବରେ ଆସିପାରନ୍ତି |

ଫୋଲ୍ସୱେଗେନ, ମାରୁତି, କିଆ, ମହିନ୍ଦ୍ରା ଏବଂ ହୁଣ୍ଡାଇରୁ କାରଗୁଡିକ ଜୁନ୍ ୨୦୨୨ ରେ ଭାରତ ରେ ଟପ୍ କାର୍ ଲଞ୍ଚ୍ | ମୁଖ୍ୟତ ,, ଏହା କିଆର ପ୍ରଥମ ବୈଦ୍ୟୁତିକ କାର୍, ଇଭି ୬ ବ୍ୟତୀତ କାର ହେବ |

ଘୋଷଣାଗୁଡିକ ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅଳ୍ପ କିଛି ଆଶା କରାଯାଏ (କେବଳ ତାରିଖ) କାରଣ ସେଗୁଡିକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଦ୍ଵାରା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ |

ଜୁନ୍ ୨୦୨୨ ରେ ଲଞ୍ଚ ହେଉଥିବା କିଛି କାର୍ ଏଠାରେ ଅଛି: କିଆ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଜି ଇଭି ୬ ସହିତ ଭାରତୀୟ ଇଭି ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି |

କିଆରୁ ପ୍ରଥମ ଏହାର ଡିଜାଇନ୍, ଗୁଣବତ୍ତା ଏବଂ ବୈଷିଷ୍ଠ ଶିଷ୍ଟ୍ୟ ପାଇଁ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇଛି ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୧ ରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏହା ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି |

ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ କେବଳ କାରର ସୀମିତ ୟୁନିଟ୍ ଆଣିବ ଏବଂ ଗାଡିର ବୁକିଂ ୨୬ ମଇ ୨୦୨୨ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | , ପରବର୍ତ୍ତୀ ମାସରେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପରେ |

ଇଣ୍ଡିଆ ୨.୦ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୋଲ୍ସୱେଗେନ ଭର୍ଟସ ହେଉଛି ବ୍ରାଣ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଉତ୍ପାଦ, ଯାହା ଜୁନ୍ ୯, ୨୦୨୨ ରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ। କାରଟି ଆକ୍ଟିଭ ସିଲିଣ୍ଡର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ୧.୦ସହିତ ଇଞ୍ଜିନରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି

ଇଞ୍ଜିନ୍ ଉଭୟ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ଷ୍ଟାର୍ଟ / ଷ୍ଟପ୍ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ଏବଂ 6-ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍, 6-ସ୍ପିଡ୍ ଅଟୋମେଟିକ୍ ଟର୍କ କନଭର୍ଟର କିମ୍ବା ୭-ସ୍ପିଡ୍ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ଅପ୍ସନ୍ ସହିତ ମେଣ୍ଟ ହୋଇଛି |

ଭର୍ଟସ୍ ସେଡାନ୍ ୪୦+ ଆକ୍ଟିଭ୍ ଏବଂ ପାସିଭ୍ ସୁରକ୍ଷା ବୈଷିଷ୍ଠ ପ୍ରଦାନ କରେ, ଯେଉଁଥିରେ ୬ ଟି ଏୟାରବ୍ୟାଗ, ଏକ ରିଭର୍ସ କ୍ୟାମେରା, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ସ୍ଥିରତା କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ , ମଲ୍ଟି-ଧକ୍କା ବ୍ରେକ୍, ପାହାଡ-ହୋଲ୍ଡ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍, ଏଲଇଡି ସହିତ ସହିତ ଏକୀକୃତ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଏଲଇଡି ହେଡଲ୍ୟାମ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ବୈଷିଷ୍ଠ ଗୁଡିକ ନୂତନ ପ୍ରସାଧନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ଫେସେଲିଫ୍ଟ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ଏସୟୁଭି ଫେସେଲିଫ୍ଟ କ୍ରେଟା ଆଗରେ ଆସେ ଯାହା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଆଶା କରାଯାଏ |

ଭେନ୍ୟୁ ଫେସେଲିଫ୍ଟ ଟ୍ୟୁସନ୍ ଠାରୁ ଫ୍ରଣ୍ଟ୍ ଗ୍ରୀଲ୍, ଆଲୋଇ ଚକ ଏବଂ ରିଭ୍ୟାମ୍ପଡ୍ ବମ୍ପର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ପ୍ରେରଣା ପାଇପାରେ | ୨୦୨୨ ସ୍ଥାନରେ ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିବ | ପ୍ରକାର ମଧ୍ୟ ଯୋଡାଯିବ କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ |

ମାରୁତି ସୁଜୁକିରୁ କମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଆସିପାରେ |୬ ଟି ଏୟାରବ୍ୟାଗ, ଟିପିଏମ୍ ଏବଂ ପାହାଡ ଧରିବା ସାହାଯ୍ୟରେ କମ୍ପାନୀ କାରର ସୁରକ୍ଷା ବୈଷିଷ୍ଠ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

୩୬୦ଡିଗ୍ରୀ ଭ୍ୟୁ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ପାର୍କିଂ ସହାୟତାକୁ ଉନ୍ନତ କରାଯାଇପାରିବ | ୨୦୨୨ ବ୍ରେଜା ଛଅ-ସ୍ପିଡ୍ ଅଟୋମେଟିକ୍ ଏବଂ ପାଞ୍ଚ-ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ସହିତ କେ-ସିରିଜ୍ ୧.୫ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ପାଇପାରେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.