ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

ଶ୍ରୀନଗର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସାମ୍ବା ଜିଲ୍ଲାର ପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ, ଯାହା ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୯ ରେ ଧାରା ୩୭୦ ରଦ୍ଦ ହେବାର ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ୩୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଏକ ସମାବେଶକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ ଏବଂ ତୃଣମୂଳ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହତ୍ତ୍ କୁ ଚିହ୍ନିତ କରିବେ।

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଗୁଡିକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ | ୟୁଏଇର ଶୀର୍ଷ ବ୍ୟବସାୟିକ ନେତାମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେବେ, ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଇସଲାମିକ୍ ବ୍ଲକରୁ ଶିଳ୍ପପତି ଏବଂ ନିବେଶକଙ୍କ ସମର୍ଥନକୁ ଆଲୋକିତ କରି ବିଜେପି ସରକାର ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ବିକାଶର ଏକ ନୂତନ ଯୁଗର ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୨୦,୦୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ବିକାଶମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇ ସର୍ବକାଳୀନ ପାଣିପାଗ ବାନିହାଲ-କାଜିଗୁଣ୍ଡ ସଡକ ଟନେଲର ଉଦଘାଟନ କରିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (ପିଏମଓ) ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି, “ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୯ ରେ ଜେ ଆଣ୍ଡ କେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସାମ୍ବିଧାନିକ ସଂସ୍କାର ଆଣିବା ପରଠାରୁ ସରକାର ଶାସନକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ତଥା ଜୀବନଯାପନର ସହଜତା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ସଂସ୍କାର ଆଣିବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଏକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଗତିରେ… ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରାଯାଉଥିବା ଏବଂ ଯାହାର ମୂଳଦୁଆ ଏହି ପରିଦର୍ଶନରେ ରଖାଯାଉଛି, ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଦେବା, ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତିଶୀଳତା ଏବଂ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶର ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ଆଗକୁ ଯିବ।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.