ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଆସାନି ପୂର୍ବାନୁମାନ ମଧ୍ୟରେ କୋଲକାତା ସତର୍କ |

କୋଲକାତା ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ (କେଏମସି) ସାଇକ୍ଲୋନିକ୍ ଦୌଡ ଆସାନି ଗଠନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହାର କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଦଳକୁ ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଛି ଯାହା ଏକ ଭୟଙ୍କର ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟରେ ଆହୁରି ତୀବ୍ର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ମେୟର ଫିରହାଦ୍ ହାକିମ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ହେତୁ କୌଣସି ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପତ୍ର ବାତିଲ କରାଯାଉଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସହରକୁ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ।

ଆମ୍ଫାନ୍ର ପ୍ରଭାବ ପ୍ରକୃତରେ କ’ଣ ହୋଇପାରେ ତାହା ଆମେ ବୁଝିପାରିଲୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଆମ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ସବୁକିଛି ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିଛୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। । ଆସାନୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ସମୟରେ କେଏମସିର ଏକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ବୋଲି ହାକିମ କହିଛନ୍ତି।

ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଗଲାବେଳେ ଆସାନି, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ, ଏକ ଭୟଙ୍କର ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟରେ ପରିଣତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ଯେ ଆସାନି ମଙ୍ଗଳବାର ଉତ୍ତର ଆନ୍ଧ୍ର-ଓଡିଶା ଉପକୂଳରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଉତ୍ତର-ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ୱାର୍ଡକୁ ପୁନର୍ବାର ପୁନର୍ବାର ପୁନର୍ବାର ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରକୁ ଯିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.