ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମ ଫରିଦକୋଟ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି

ବରଗଡ ବଳିଦାନ ଘଟଣା ସହ ଜଡିତ ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ଜେଲରେ ଥିବା ଡେରା ସଚ୍ଚା ମୁଖ୍ୟ ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମ ବୁଧବାର ଫରିଦକୋଟ ମୁଖ୍ୟ ନ୍ୟାୟିକ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ (ସିଜେଏମ) ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ୨୦୧୫ ବଳିଦାନ ମାମଲାରେ ଡେରା ମୁଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଛି | ସିଜେଏମ୍ ମୋନିକା ଲାମ୍ବାଙ୍କ କୋର୍ଟ ଡେରା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ଦଲିଲ ଯୋଗାଉଥିଲେ।

ପୋଲିସର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ୍ ସୁରିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂ ପାରମାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ (ଏସଆଇଟି) ୨୦୧୫ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ବଳିଦାନ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରି ଗୁରୁମିତ ରାମ ରହୀମଙ୍କୁ ଗତ ମାସରେ ବରଗଡ ବଳିଦାନ ତଥା ଅପମାନଜନକ ପୋଷ୍ଟର ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ମାମଲା |ଏହା ପରେ ଫରିଡକୋଟ କୋର୍ଟ ମେ ୪ ପାଇଁ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଡେରା ମୁଣ୍ଡ ବିରୋଧରେ ଉତ୍ପାଦନ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଥିଲେ।

ଗତ ବର୍ଷ ବୁର ଜବାହର ସିଂ ୱାଲା ଗ୍ରାମରୁ ଏକ ବିରି (ଗୁରୁ ଗ୍ରନ୍ଥ ସାହିବଙ୍କ କପି) ଚୋରି ମାମଲାରେ ରାମ ରହୀମଙ୍କ ଉତ୍ପାଦନ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହତକର ସୁନାରିଆ ଜେଲରେ ପଚରାଉଚରା କରିବାକୁ ଏସଆଇଟିଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ଏବଂ ଡିସେମ୍ବରରେ ଏସଆଇଟି ତାଙ୍କୁ ଜେଲରେ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ତିନୋଟି ବଳିଦାନ ମାମଲାରେ ରାମ ରହୀମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଶୁଣାଣି ଜାରି ରଖିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.