କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲାର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୧୯୬ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି

ତାମିଲନାଡୁର ଚେନ୍ନାଇରେ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲାର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ଶନିବାର ଦିନ ୧୯୬ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ଡ ଜେ ରାଧାକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭୟଭୀତ ହେବାର କ was ଣସି କାରଣ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। କ୍ଲଷ୍ଟର ବିସ୍ତାର ନହେବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କ୍ୟାମ୍ପସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମିଳିତ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆଇଆଇଟି ମାଡ୍ରାସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଯଦି କୌଣସି କୋଭିଡ -୧୯ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଲକ୍ଷଣଗୁଡିକ ପାଳନ କରନ୍ତି ତେବେ ନିଜକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ କୋବିଡ-୧୯ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅଭ୍ୟାସ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ ଛାତ୍ର ଓ ଅଧ୍ୟାପିକାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ଚେନ୍ନାଇର ଜୋନାଲ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ମଧ୍ୟ ଥିଲେ।

ତାମିଲନାଡୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ଡ ରାଧାକ୍ରିଷ୍ଣନ୍ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା ନକରିବାକୁ ନଜର ଆସିଥିବେ। ଆପଣଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି | ସେଠାରୁ ୩ କିଲୋମିଟର ବ୍ୟାସାର୍ଦ୍ଧରେ ଏକ ରିଜର୍ଭ ହସ୍ପିଟାଲ ଅଛି (କିଣ୍ଡ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ପ୍ରିଭେଣ୍ଟିଭ୍ ମେଡିସିନ୍ ଆଣ୍ଡ ରିସର୍ଚ୍ଚ) ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେହି ସମୟରେ କୌଣସି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ରହିଥିଲା। ସେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ, “କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ, ଆପଣ ଅତ୍ୟଧିକ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.