କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତନ ସିଏମଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚଡି କୁମାରସ୍ୱାମୀ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ଦେଶର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିବା ପୋଲିସ ସବ-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର (ପିଏସଆଇ) ପରୀକ୍ଷା ସ୍କାମକୁ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ନିଜେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଚାନ୍ନାପାଟନାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, “ପୋଲିସ ବିଭାଗରୁ ସୂଚନା ଲିକ୍ ହୋଇଛି। ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଚାମରାଜାପେଟରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ ସହ ଜଡିତ ଅଛି।” ଚନ୍ଦ୍ର ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ହୋଇଥିବା ଘଟଣାର ବିକାଶ ପରୀକ୍ଷଣର ବେଆଇନତା ର ଖୁଲାସା କରିଛି।

ଜଣେ ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ପୋଲିସ କମିଶନର କମଲ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଚକିଆ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ପରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି, କିନ୍ତୁ ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଭାଷା କହିପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ବିଜେପି ନେତା ଟ୍ୱିଟ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି। “ବିଜେପି ନେତାମାନେ ପୋଲିସ ବିଭାଗର ଜଣେ ସଚ୍ଚୋଟ ଅଧିକାରୀ କମଲ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ବିଭାଗର କିଛି ପ୍ରଶଂସକ ସରକାରଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଏହି ସ୍କାମ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। , କୁମାରସ୍ୱାମୀ କହିଛନ୍ତି।

ଜଣେ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଏବଂ ସଚ୍ଚୋଟ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦୋଷାରୋପ କରିଥିବା ବିଜେପି ନେତା କିଙ୍ଗପିନ୍ଙ୍କ ସହ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ଏହାର ନଜର ରଖିଛି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ସବୁକିଛି ରଖିଛି। “କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ପିଏସଆଇ ସ୍କାମ ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ ସିଏନ୍ ଅଶ୍ୱତ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ରେକର୍ଡ ଅଛି କି? ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରେକର୍ଡ କେଉଁଠାରେ ଅଛି?” ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କଲେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ନିଜ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଡ ସିଏନ ଅଶ୍ୱତ ନାରାୟଣଙ୍କ ନାମ ଆଣିଛନ୍ତି ଯାହାଫଳରେ ଅମିତ ଶାହା ଏହା ଜାଣିବେ। “

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.