ଓଡିଶା ସରକାର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାଦାନର ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି

ପ୍ରବଳ ଉତ୍ତାପ ଅବସ୍ଥାରେ ରାଜ୍ୟ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ ଓଡିଶା ସରକାର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାଦାନର ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାଦାନର ସମୟ ୨ ମଇ ୨୦୨୨ ରୁ ସକାଳ ୬ ଟାରୁ ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁନ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। “ଯତ୍ନର ସହ ବିଚାର କରିବା ପରେ, ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାଦାନର ସମୟ ୨ମଇ ୨୦୨୨ ରୁ ସକାଳ ୬ ଟାରୁ ୯ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁନ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି।

ତଥାପି ବିଭିନ୍ନ ବୋର୍ଡ / ପରିଷଦ ଦ୍ଵାରା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବପରି ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି। “ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡ଼ିଶା ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରାଧିକରଣ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଲର୍ଣ୍ଣିଂ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଯୋଜନା ଚଳିତ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି ସମୟରେ କରାଯିବ। ସରକାରୀ ତଥା ସରକାରୀ ସହାୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଏହି ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ଅଟେ। ନୂତନ ଆଡମିଶନ ସହିତ ଶ୍ରେଣୀ ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରେଣୀ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ଶ୍ରେଣୀ ୧୧ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀକୁ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବେ ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.