ଓଡ଼ିଶା ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଆରମ୍ଭ

ଓଡ଼ିଶା ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ଏଜୁକେସନ୍ (ବିଏସ୍ଇ), ଓଡ଼ିଶା ବାର୍ଷିକ ହାଇସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ସୁମେଟିଭ ଆସଏସମେଣ୍ଟ II ପରୀକ୍ଷା ୨୦୨୨ ପାଇଁ ହାଜର ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉତ୍ତରପତ୍ରର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

ମାଟ୍ରିକ୍ ବ୍ୟତୀତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉତ୍ତର ସିଟ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟେଟ୍ ଓପନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ) ର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯିବ |

ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୫୮ ଟି ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି | ମଇ ୨୦ ରେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନକାରୀମାନେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯୋଗ ଦେଇସାରିଛନ୍ତି |

ଉତ୍ତର ସିଟ୍ଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪୮୧ ମୁଖ୍ୟ ପରୀକ୍ଷକ, ୯୦୦ ଡେପୁଟି ପରୀକ୍ଷକ, ୮୯୧୯ ସହକାରୀ ପରୀକ୍ଷକ ଏବଂ ୯୩୦ ସ୍କ୍ରିନିଟିସର୍ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ଉତ୍ତର କପିଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ଅପଲୋଡ୍ ହେବ ବୋଲି ବିଏସଏଫକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ତ୍ରୁଟିମୁକ୍ତ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ବୋର୍ଡ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକ ନୂତନ ପଦ୍ଧତି ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ବିଏସଇ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ନିହାର ରଂଜନ ମହାନ୍ତି ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ।

ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୯ ରେ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

ହାଇସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମୋଟ ୫,୭୧,୯୦୯ ଛାତ୍ର ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲେ | ଷ୍ଟେଟ୍ ଓପନ୍ ସ୍କୁଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ମାଧ୍ୟାମା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯଥାକ୍ରମେ ୯୩୭୮ ଏବଂ ୪୪୪୩ ଛାତ୍ର ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲେ

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.