ଉମରନ୍ ମଲିକ୍ ଚେହେରା ସହିତ କିପରି ମୁକାବିଲା କରିବେ ?

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ଜାରି ସଂସ୍କରଣରେ ଭାରତର ସର୍ବଶେଷ ଗତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ଉମ୍ରାନ୍ ମଲିକ୍ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି | ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଏକ ନେଟ୍ ବୋଲର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ, ୨୨ ବର୍ଷୀୟ ପେସର୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୁତୁରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ନଅ ମ୍ୟାଚ୍ ରୁ ୧୫ ଟି ସ୍କଲପ୍ସ ବ୍ୟାଗ୍ କରିସାରିଛନ୍ତି | ସେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅପାରଗ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିବା ଶୋଷଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ସଂଘର୍ଷ ସମୟରେ ପେସର୍ ନିଜର ପ୍ରଥମ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରି ଭାରତର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବେଗରେ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲା। ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ତଥା ବ୍ୟାଟିଂ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ମଧ୍ୟ ମଲିକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି, ବାସ୍ତବରେ ସେ ୨୨ ବର୍ଷୀୟାଙ୍କୁ କିପରି ମୁକାବିଲା କରିବେ ସେନେଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନିଆରା ପରାମର୍ଶ ନେଇଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲର ଅଫିସିଆଲ୍ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟର୍ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ବିଷୟରେ ଭାଷଣ ଦେଇ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି

ଯେ ମଲିକଙ୍କ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ହେଉଛି: “ଗୋଟିଏ ନେଇ ନିଅ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ନଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯାଅ। ୧୯୮୩ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ବିଜେତା ମଲିକଙ୍କ ଗତି ସହ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଏଠାରେ ଶେଷ ହୋଇନଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କୁ ତୁମର ଷ୍ଟମ୍ପର ଦୃଶ୍ୟ ଦିଅ ନାହିଁ। ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଷ୍ଟମ୍ପକୁ ଘୋଡାଇ ଦିଅ ଯେପରି ସେ ଯେତେବେଳେ ବୋଲର ହେବାକୁ ଦୌଡନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ କେଉଁଠାରେ ଅଛି, ଗୋଡର ଷ୍ଟମ୍ପ୍ କେଉଁଠାରେ ଅଛି |” ବିପକ୍ଷରେ ସଂଘର୍ଷରେ ମଲିକ୍ ପ୍ରତି ଓଭରରେ ୧୨ ରନ୍ ଲିକ୍ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୨ ର ଦ୍ରୁତତମ ଡେଲିଭରି ଘଣ୍ଟାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ | ସେ ୧୯ ନବିଂଶ ଓଭରରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ୧୫୪ କିଲୋମିଟର ମାର୍କ ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଖେଳାଯାଇଥିଲା |

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.