ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲୀପ ୱାଲସେ ପାଟିଲଙ୍କ ସହ ବୈଠକ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମସଜିଦରୁ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ହଟାଇବା ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ନବନିର୍ମାଲ ସେନା (ଏମଏନଏସ) ନେତା ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲୀପ ୱାଲସେ ପାଟିଲଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି। ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ ଏବଂ କାହାର ଆଦେଶକୁ ଅପେକ୍ଷା ନକରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଏହାପୂର୍ବରୁ ପାଟିଲ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ରଜନୀଶ ସେଥ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଥିଲେ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଗୃହ ବିଭାଗକୁ ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ ଗୁପ୍ତଚର ଇନପୁଟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଯେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଲୋକମାନେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଆସି ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି। ସେଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମସଜିଦ ଉପରେ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ବିରୋଧରେ ସହରରେ ନିକଟରେ ଦେଇଥିବା ଭାଷଣକୁ ନେଇ ଔରଙ୍ଗାବାଦ ପୋଲିସ ରାଜ ଠାକରେଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ୧୩,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ର ଧାରା ୧୪୯ (କଗ୍ନିଜେବଲ୍ ଅପରାଧକୁ ରୋକିବା) ଅନୁଯାୟୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେଥ୍ କହିଛନ୍ତି।

ଔରଙ୍ଗାବାଦ ସିପି ଭାଷଣକୁ ଚାହିଁ ରହିଛି। ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ସେ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ସେଥ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଠାକୁରଙ୍କ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ଔରଙ୍ଗାବାଦରେ ଏକ ରାଲିରେ ମସଜିଦରୁ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ନୀରବ ରହିବା ପାଇଁ ଆହ୍ନ ଦିଆଯାଇଛି। ଔରଙ୍ଗାବାଦ ରାଲିରେ ରାଜ ଥାକେର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମସଜିଦ ବାହାରେ ହନୁମାନ ଚଲିସା ଖେଳିବାକୁ କହିଥିଲେ ଯଦି ସେଠାରେ ଲାଉଡ ସ୍ପିକର ହଟାଯାଇ ନଥାଏ।

“ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସ ଯେକ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ। ରାଜ୍ୟରେ ଏବଂ ହୋମଗାର୍ଡ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି ପିଟିଆଇ ସେଥଙ୍କ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ କହିଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୋଲିସ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ସେଥ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସମନ୍ୱୟକୁ ଭଣ୍ଡୁର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ସମସ୍ତ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.