ଆଇଆଇଏମ୍-ନାଗପୁର ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସ୍ ପାଇଲା |

ଆଇଆଇଏମ୍-ନାଗପୁର ଏହାର ସ୍ଥାୟୀ ସ୍ଥାନ ପାଇଥାଏ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ (ଆଇଆଇଏମ୍), ନାଗପୁର, ବର୍ତ୍ତମାନ ନାଗପୁରର ଦେହେଗାଓଁ ମାଉଜା ସ୍ଥିତ ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସରୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ | ୨୦୧୮ ରେ, ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମତାକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲା ​​| ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସାଇଟର ପ୍ରାୟ ୬୦,୦୦୦ ବର୍ଗ ମିଟରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ ଏବଂ ଏଥିରେ ଏକ ଏକାଡେମିକ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ, ଲାଇବ୍ରେରୀ, ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେଟିଭ୍ ବ୍ଲକ୍, ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ହଷ୍ଟେଲ, ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଏବଂ ଅଧ୍ୟାପିକା ହାଉସିଂ ସେଣ୍ଟ କ୍ୟାମ୍ପସ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ଶିକ୍ଷାର ସ୍ଥାନ ନୁହେଁ; ଏହା ହେଉଛି ସେହି ସ୍ଥାନ ଯାହା ଆମ ଭିତରର ଭିତରର ତଥା ବେଳେବେଳେ ଲୁକ୍କାୟିତ ପ୍ରତିଭାକୁ ପଲିସ୍ କରିଥାଏ ବୋଲି ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି। ଆଜି ନାଗପୁରର ନାଗପୁର ଠାରେ ଥିବା ଆଇଆଇଏମ ନାଗପୁରର ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସ ଉଦ୍ଘାଟନ ଅବସରରେ ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି। ଆମର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କର | ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏକ ଯୁଗରେ ବାସ କରୁଛୁ ଯେଉଁଠାରେ ନବସୃଜନ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଏ ଏବଂ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯାଏ। ଉଭୟ ନବସୃଜନ ଏବଂ ଉଦ୍ୟୋଗରେ କେବଳ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମାଧ୍ୟମରେ ଆମ ଜୀବନକୁ ସହଜ କରିବାର କ୍ଷମତା ନାହିଁ ବରଂ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରେ |

ସେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇଆଇଏମ୍ ନାଗପୁରର ଇକୋ-ସିଷ୍ଟମ ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାକିରି ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ମାନସିକତାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବ | ଆଇଆଇଏମ୍ ନାଗପୁର ଏହାର ସେଣ୍ଟର ଫର ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସିପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଇଆଇଏମ୍ ନାଗପୁର ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଫର ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସିପ୍ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇନଫେଡ୍ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀମାନଙ୍କୁ ମହିଳା ଷ୍ଟାର୍ଟ ଅପ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମରୁ ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି

ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ଜଣ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଉଦ୍ୟୋଗ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ଏହିପରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମଗୁଡିକ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପ୍ରଦାନ କରେ | ସେ ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯେପରି ଆଇଆଇଏମ୍ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଆଇଆଇଏମ୍ ନାଗପୁରକୁ ମେଣ୍ଟରସିପ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛି, ସେହିପରି ଆମ ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ବୃତ୍ତିଗତ ବିଦ୍ୟାଳୟ, ବୈଷୟିକ, ପରିଚାଳନା କିମ୍ବା ମାନବିକତା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ମାନସିକତା ପ୍ରଦାନ କରିବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜ୍ଞାନ ବାଣ୍ଟିବା ଦ୍ୱାରା ଜ୍ଞାନର ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.