ଅବ୍ୟବହୃତ ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ଲଟକୁ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ୩୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୁମ୍ବାଇରେ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସରକାରୀ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଫେରସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଆବାସିକ ବୟସ ର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଆହାଦ୍ ଗତ ବର୍ଷ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କ ଉପାନ୍ତ ଉପକଣ୍ଠ ବାନ୍ଦ୍ରାଠାରେ ଏହି ପ୍ଲଟ୍ ବ୍ୟବହାର ନକରିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ୩୦ ବର୍ଷ ବଣ୍ଟନ ପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟରେ ଶାସକ ମହା ବିକାଶ ଆଗାଡିଙ୍କ ସହଭାଗୀମାନଙ୍କ ସହ ଆଠ ମାସର ଆଲୋଚନା ଏବଂ ବୈଠକ ପରେ ଗାଭାସ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ହାଉସିଂ ଆଣ୍ଡ ଏରିଆ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ ଅଥରିଟି କୁ ଏହି ପ୍ଲଟ ଫେରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆହାଦ ଏହା ମଧ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗାଭାସ୍କର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ବାନ୍ଦ୍ରା ପ୍ଲଟରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗାଭାସ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ସହ ଏକାଡେମୀର ବିକାଶ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ।

Tags :

Leave a Reply

Your email address will not be published.